logo
قالب آپتیمایز، با طراحی زیبا و منحصر به فرد، دارای طرح بندی متعدد، چندین سایت داشته باشید بدون خرید قالب های گوناگون!

بازاریابی موبایل

مدیریت هزینه

بهینه سازی

بانک ایمیل

تحلیل آنلاین

رضایت شما هدف ماست!
قالب فارسی سازی شده آپتیمایز با 11 طرح بندی مختلف و فروشگاه آنلاین، با ما همراه باشید.

88000427

info@p30template.com

میدان گلها - فتحی شقاقی - پلاک 141 - واحد 3 و 4

اصفهان - پنج رمضان - ساختمان اداری امید - طبقه سوم

031 - 33 35 58 20

Top

هکرها خودروهای جدید را هک می‌کنند

نوآوران اس ام اس / فناوری  / هکرها خودروهای جدید را هک می‌کنند

هکرها خودروهای جدید را هک می‌کنند

همانطور اتوموبیل ها تبدیل به کامپیوترهای چرخ دار شده اند، هکر ها نیز ازاین قافله عقب نمانده‌اند.

تحقیقات اخیر نشان می‌دهند هکر ها به راحتی میتوانند از طریق لپتاپشان ترمزهای اتوموبیلی در حال حرکت را دستکاری کنند، فرمان را در کنترل خود بگیرند و یا حتی موتور را خاموش کنند.

با افزایش اتوموبیل‌های کامپیوتری ،این هکرها که اکثرا متخصصان کامپیوتری هستند، سعی دارند با تبلیغ عمومی کارهایشان نشان دهند که این خودروها چه قدر می‌توانند در معرض خطر باشند. تمام خودروها و کامیون‌ها بین ۲۰ تا ۷۰ سیستم کامپیوتری دارند. این سیستم ها مسئول همه چیز از گرفتن ترمز تا بالا رفتن شیشه پنجره ها هستند و تماما به یک شبکه داخلی متصل‌ند. اخیرا تعدادی از هکرها موفق شده‌اند راهی برای ورود به این شبکه ها پیدا کنند.آن‌ها با دستکاری ۲ خودرو و اتصال لپ تاپ به خروجی کامپیوتری زیر داشبورد اتوموبیل ، جایی که مکانیک ها برای عیب یابی خودرو استفاده میکنند، توانستند که وارد سیستم داخلی این خودروها شوند. در موردی مشابه هکرهای دیگری توانستند از طریق ارتباط گوشی موبایل و بلوتوث به سیستم صوتی و سنسور تعیین فشار تایرها وارد شوند.
سنسورها و آینده خودروهای بدون راننده
البته نیت این هکرها دستبرد و دزدی نبود و در حقیقت آنها در حال آزمایش این سیستم‌ها بودند. خوشبختانه تا کنون گزارشی در دنیای واقعی از ورود هکرها به سیستم کامپیوتری خودروها ارسال نشده است. Rich Mogul،مدیر عامل شرکت تحقیقاتی Phoenix-based Securosis ، در این زمینه عنوان کرده است: ” تاریخ نشان داده که هر چیزی که به قطعات کامپیوتری مربوط باشد در معرض حمله هکرها قرار دارد، هرچه که تکنولوژی تعبیه شده درون خودرو بالاتر باشد ، دست مجرمان برای سواستفاده بیشتر باز است.” در طی ۲۵ سال گذشته شرکت های سازنده اتوموبیل بیشتر به کامپیوتری کردن خودروها متمایل شده‌اند.همه چیز از کنترل فرمان خودرو گرفته تا ترمز گرفتن ویا عوض کردن دنده تحت تسلط این سیستم ها قرار دارد. به طور مثال کنترل الکترونیکی پدال گاز بسیار امن‌تر ازکاربرد کابل‌های گاز است

البته نیت این هکرها دستبرد و دزدی نبود و در حقیقت آنها در حال آزمایش این سیستم‌ها بودند.

شرکت فورد در جوابیه ای اعلام کرد که محصولات این شرکت از نظر امنیتی در بالاترین حد ممکن است و اینکه هکرها برای شکستن دیواره امنیتی کامپیوتر خودروهای این شرکت باید مستقیما با خودرو در ارتباط بوده باشند. شرکت تویوتا هم اعلام کرد که نکات امنیتی را اعمال کرده محصولات مدام در حال کنترل شدن هستند.این شرکت همچنین اعلام کرد که برنامه ی کامپیوتری محصولاتش به گونه ای طراحی شده که فرمان های مشکوک را تشخیص داده و آنها را رد می‌کند.